Zwiedzaj Polskę

Witaj w kategorii o wycieczkach po Polsce!

Szukasz pomysłu na wycieczkę w góry? A może jesteś fanem budowli obronnych? Zamki, twierdze, strażnice to coś co budzi Twoje największe zainteresowanie? Jesteś w dobrym miejscu!

W poniższych kategoriach znajdziesz pomysły na wycieczki po Polsce. Szlak Krainy Orlich Gniazd, Szlak architektury drewnianej w Małopolsce, Szlak warowni jurajskich, Szlak piastowski to tylko niektóre punkty, które pojawią się na blogu. Ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, cmentarze z I wojny światowej i nie tylko.

Beskid Wyspowy i Kraków to moja główna baza wypadowa, lecz blisko stąd w Pieniny, Gorce i Tatry, więc jeżeli chcesz zwiedzić te pasma górskie również znajdziesz tu coś dla siebie.

 • Wysoki Kamień ze Szklarskiej Poręby – pętla niebieskim i czerwonym szlakiem

  Wysoki Kamień to malownicze miejsce na mapie Gór Izerskich, które koniecznie trzeba odwiedzić, gdy jest się w okolicy Szklarskiej Poręby. Ze szczytu roztacza się piękna panorama na Karkonosze. Zbudowane tutaj schronisko oferuje ciasto oraz zimne i ciepłe napoje, więc jeśli zmęczysz się na szlakach, warto zatrzymać się i odpocząć w tej uroczej scenerii.

 • Góra Paproć w Beskidzie Wyspowym – zielony szlak z Tymbarku. Świetny punkt widokowy na Tatry

  Góra Paproć w Beskidzie Wyspowym to świetny punkt widokowy, z którego można podziwiać Tatry. Najłatwiej dostać się tutaj samochodem, lecz można także wybrać się na wycieczkę pieszą z Tymbarku – jest to przyjemna opcja na popołudniowe rozprostowanie psich łap, a także ludzkich kości. Co prawda na starcie szlak nie zachwyca, lecz z każdym krokiem jest lepiej.

 • Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna na Górze Paproć w Tymbarku

  Paproć w Beskidzie Wyspowym to jeden ze szczytów, które są łatwo dostępne i roztaczają się z nich urocze górskie widoki. To świetne miejsce do podziwiania zachodu słońca lub na aktywny wypoczynek – zaczyna się tutaj ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, która została okrzyknięta Perłą Powiatu Limanowskiego 2021 roku.

 • Modyń – wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym. Zobaczysz stąd Tatry!

  Szukasz miejsca w Beskidzie Wyspowym, z którego zobaczysz piękną panoramę Beskidów, Gorców i Tatr? Modyń z wieżą widokową powinna zaspokoić Twoje potrzeby. Wycieczka na szczyt zajmuje mniej niż godzinę.

Galeria zdjęć z kategorii

Zastanawiasz się co to za miejsca są na zdjęciach prowadzących do kategorii artykułów z wycieczek po Polsce? Oto galeria, która podpowiada gdzie wykonana została każda fotka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.