Zwiedzaj Polskę

Witaj w kategorii o wycieczkach po Polsce!

Szukasz pomysłu na wycieczkę w góry? A może jesteś fanem budowli obronnych? Zamki, twierdze, strażnice to coś co budzi Twoje największe zainteresowanie? Jesteś w dobrym miejscu!

W poniższych kategoriach znajdziesz pomysły na wycieczki po Polsce. Szlak Krainy Orlich Gniazd, Szlak architektury drewnianej w Małopolsce, Szlak warowni jurajskich, Szlak piastowski to tylko niektóre punkty, które pojawią się na blogu. Ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, cmentarze z I wojny światowej i nie tylko.

Beskid Wyspowy i Kraków to moja główna baza wypadowa, lecz blisko stąd w Pieniny, Gorce i Tatry, więc jeżeli chcesz zwiedzić te pasma górskie również znajdziesz tu coś dla siebie.

Najnowsze wpisy z miejscami i wycieczkami w Polsce

 • Nowy przewodnik po Małopolsce od Pora na Wycieczkę

  Poszukując miejsc na wycieczki, warto zaglądać do książek, które dla mnie są skarbnicą wiedzy. Jako fanka przewodników turystycznych i monografii o różnych zakątkach Polski polecę Ci dzisiaj dość świeżą pozycję, którą napisali moi sąsiedzi z Beskidu Wyspowego – Karolina i Filip Mleczek, znani jako Pora na Wycieczkę i taki też tytuł otrzymała ich pierwsza książka.

 • Palmiarnia w Gliwicach. Odwiedź tropikalny świat w przestrzeni miejskiej

  Obcowanie z przyrodą ma wiele zalet, przede wszystkim tę, że pozwala wyciszyć się i odpocząć od wszechobecnych ekranów. Jeśli mieszkasz w ściśle zabudowanym centrum miasta, możesz za nią zatęsknić, wtedy wybierz się do palmiarni – tym razem polecę Ci tę w Gliwicach, która w tym roku obchodzi swoje okrągłe urodziny, ma już 100 lat!

 • Tymbark – co zwiedzić? Ponad 10 miejsc, które warto zobaczyć w małopolskim miasteczku

  Pewnie nie raz udało Ci się pić Tymbark – to chyba najbardziej znana marka soków w naszym kraju. A wiesz, że jego nazwa wzięła się od nazwy małopolskiego miasteczka, które założone zostało w średniowieczu?

 • Mysia Wieża w Kruszwicy – legenda o Popielu, którego myszy zjadły

  Znasz podanie o Popielu, którego myszy zjadły? Był to zły władca, który bardzo dręczył swoich poddanych, a ponadto był owładnięty żądzą władzy, więc wymordował rodzinę. Jednak dopadła go za to kara, gdy uciekł do wieży na wyspie, która stoi tu do dziś, roztacza się z niej ładna panorama na jezioro Gopło.

Wybierz kategorię

Galeria zdjęć z kategorii

Zastanawiasz się co to za miejsca są na zdjęciach prowadzących do kategorii artykułów z wycieczek po Polsce? Oto galeria, która podpowiada gdzie wykonana została każda fotka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.