Holandia

Maassluis w Holandii – spacer po zabytkowym miasteczku nad Mozą

Maassluis w Holandii – spacer po zabytkowym miasteczku nad Mozą

W Holandii między Rotterdamem a Morzem Północnym, przy brzegu Mozy wznosi się miasto Maassluis. Osada powstała około 1340 roku i jest świadectwem handlowego znaczenia rzeki. Spacerując po porcie i starym mieście można zobaczyć charakterystyczne dla Niderlandów kanały, stare statki, śliczne kamieniczki.

Zamek Keukenhof w Lisse w Holandii – klasycystyczna rezydencja

Zamek Keukenhof w Lisse w Holandii – klasycystyczna rezydencja

Lisse w Holandii znane jest z wiosennych ogrodów, do których co roku przybywają tysiące turystów, aby podziwiać roślinny spektakl. Niegdyś tereny te należały do właścicieli zamku Keukenhof, który stoi nieco na uboczu. Położona w parku klasycystyczna rezydencja to spokojne miejsce, które jest czynne przez cały rok, więc nie musisz czekać na otwarcie Keukenhof Gardens, aby tu zajrzeć.

Dzień na plaży w Hadze – co zwiedzić w Scheveningen

Dzień na plaży w Hadze – co zwiedzić w Scheveningen

Scheveningen w Hadze jest nadmorską dzielnicą, w której można poczuć bryzę Morza Północnego. Rozciąga się tutaj szeroka plaża z promenadą, przy której znajduje się wiele ciekawych rzeźb i budynków. Zapraszam Cię na wycieczkę odcinkiem między portem a molo z diabelskim kołem. Znajdziesz tu najpopularniejsze atrakcje holenderskiego wybrzeża.

Rotterdam – co warto zobaczyć w ciągu godziny zwiedzania miasta

Rotterdam – co warto zobaczyć w ciągu godziny zwiedzania miasta

Rotterdam w Holandii jest miastem, w którym można zachwycać się nowoczesną architekturą. Wysokie wieżowce, długie mosty przez ogromną rzekę Nowa Moza (Nieuwe Maas), nietuzinkowe budynki mieszkalne. Niestandardowe budownictwo jest wynikiem zniszczenia miasta w czasie nalotów dywanowych podczas II wojny światowej. Pokażę Ci, co można zobaczyć w Rotterdamie w ciągu jednej godziny.

Ode aan Marten Toonder w Rotterdamie – pomnik dla rysownika komiksów

Ode aan Marten Toonder w Rotterdamie – pomnik dla rysownika komiksów

Rotterdam to miasto, w którym można podziwiać bardzo ciekawą architekturę i niesamowite pomniki. Znajdziesz tutaj rzeźbę ustawioną na cześć najbardziej znanego holenderskiego rysownika Martena Toondera. Toonder Monument oficjalnie nazywa się: Homage Marten Toonder, lecz zwany jest także Ode aan Marten Toonder, stoi na Marthal Plaza, czyli tuż przy Markthal – Rotterdam Market Hall.

Wiatraki w Kinderdijk – turystyczna atrakcja Holandii

Wiatraki w Kinderdijk – turystyczna atrakcja Holandii

Holandia znana jest z krów, serów, tulipanów, rowerów, chodaków i wiatraków. Ostatni punkt tej listy sprawił, że bagna holenderskie osuszono i dzięki temu istnieje to państwo. Z tego też powodu jedną z największych atrakcji turystycznych są wiatraki w Kinderdijk, które trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku oraz TikToku, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.