Nad wodą

Jezioro Solińskie – 7 atrakcji nad największą zaporą wodną w Polsce

Jezioro Solińskie – 7 atrakcji nad największą zaporą wodną w Polsce

„Jadę w Bieszczady” – często tak określa się wyjazd do Soliny bądź Polańczyka, które są najpopularniejszymi miejscami wypoczynku nad Jeziorem Solińskim. Na początek jednak zaznaczę wyraźnie, że nie są to Bieszczady, mimo że jest stąd do nich już niedaleko, obszar ten to Góry Sanocko-Turczańskie. Miejsce piękne krajobrazowo i przyrodniczo, w którym królują górskie panoramy – najlepiej podziwiać je z tarasu wieży widokowej górnej stacji PKL Solina, przy dobrych warunkach pogodowych widoki stąd są nieziemskie!

Wodospad Wielki w Obidzy – wybierz się w Beskid Sądecki

Wodospad Wielki w Obidzy – wybierz się w Beskid Sądecki

Obidza jest niewielką miejscowością w Małopolsce, w gminie Łącko, przepływa przez nią Obidzki Potok, którego prawym dopływem jest Majdan. Potok Majdański jest wyjątkowy dla Beskidu Sądeckiego ze względu na próg skalny, z którego malowniczymi kaskadami opada woda – to Wodospad Wielki w Obidzy.

Wrak żaglowca w Kamieniu Pomorskim – unikatowy zabytek morski

Wrak żaglowca w Kamieniu Pomorskim – unikatowy zabytek morski

Kamień Pomorski to zabytkowe miasto, którego historia sięga średniowiecza. Można tutaj zobaczyć kilka starych budynków, jak ratusz, Brama Wolińska, Wieża Piastowska, konkatedra, plebania katedralna, mury, lecz tym razem to nie one staną się bohaterem tej opowieści. W kamieńskiej marinie można obejrzeć wrak XIX-wiecznego statku handlowego, którego szczątki zakonserwowano i złożono przy ul. Bałtyckiej.

Wodospad Wilczki w Międzygórzu – najpiękniejszy wodospad w Sudetach

Wodospad Wilczki w Międzygórzu – najpiękniejszy wodospad w Sudetach

Międzygórze powstało w XVI wieku jako osada drwali i smolarzy. To tutaj początek swój mają liczne szlaki na Śnieżnik. Największą atrakcją miejscowości jest wodospad Wilczki, który powstał na tektonicznym progu skalnym. Jest to drugi co do wysokości wodospad w Sudetach!

Smreczyński Staw w Tatrach Zachodnich – czarny szlak zimą

Smreczyński Staw w Tatrach Zachodnich – czarny szlak zimą

Wycieczki w Tatry to nie tylko górskie szczyty i doliny, to także jeziora, które można tu znaleźć. Z Doliny Kościeliskiej wiecie droga do jednego z nich, mianowicie do Smreczyńskiego Stawu w Dolinie Pyszniańskiej. To jedyny w Tatrach Zachodnich staw, do którego poprowadzono szlak.

Spacer nad jeziorem i młyn wodny koło Poznania – Łysy Młyn

Spacer nad jeziorem i młyn wodny koło Poznania – Łysy Młyn

Okolice Poznania obfitują w tereny, na których można spędzić czas nad wodą lub przejść się po lesie. Przy trasie Poznań-Biedrusko znajdziesz jedno z takich miejsc. Wśród drzew rozlewa się Jezioro Łyse, na którego brzegu ulokowano młyn wodny, w jego wnętrzu mieści się Ośrodek "Łysy Młyn" w Biedrusku. Ciekawostka architektoniczna umila spacer na łonie natury.

Jeśli podobają Ci się moje treści i są one dla Ciebie wartościowe, będzie mi niezmiernie miło, gdy wesprzesz mnie wirtualną kawką – dzięki niej nabiorę nowej energii do tworzenia kolejnych wpisów. Dzięki!

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz YouTube, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc. Wystarczy, że klikniesz w obrazek, aby przejść do danego medium.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.