Zwiedzaj NiePolskę

Witaj w kategorii o wycieczkach po Europie!

Zastanawiasz się co zwiedzić w Europie? Udało mi się wybrać w kilka miejsc, mimo że głównie skupiam się na Polsce. W tej kategorii znajdziesz zdjęcia i opisy niektórych zagranicznych wycieczek do takich państw, jak: Niemcy, Słowacja, Węgry, Holandia, Litwa, Grecja, Wielka Brytania.

Znajdziesz tu ciekawostki geologiczne, nieco zabytkowej architektury, zdjęcia miasteczek i przyrody, ponieważ jest mi bliska. Większość miejsc odkryłam podążając za lokalizacjami skrytek z gry terenowej geocaching, więc pewnie nie są to punkty odwiedzane przez rzesze turystów. Życzę Ci przyjemności z przeglądania i czytania!

 • Największy ogród wiosenny – zwiedzanie Keukenhof w Holandii

  W Europie jest takie miejsce, które wiosną rozkwita niezliczoną ilością kolorowych kwiatów i co roku wypełnia się tłumami turystów – to ogród Keukenhof w Holandii. Otwierany jest w marcu, gdy zaczynają kwitnąć rośliny cebulowe. Miejsce jest niesamowite, znajduje się ok. 30-40 min jazdy samochodem z Amsterdamu.

 • Wodospady Zimnej Wody – szlak z Łomnickiego Stawu do Starego Smokowca

  Strumienie, potoki i wodospady w górach mają magiczną moc oczarowywania ludzi. Odbijający się w wodzie świat, białe strugi opadające z progów skalnych i kojący szum, to wszystko sprawia, że ciężko minąć je obojętnie. Wodospady Zimnej Wody w Tatrach Wysokich na Słowacji to połączenie magii wody, gór i widokowego szlaku turystycznego – musisz je zobaczyć!

 • Ścieżka dydaktyczna Pramenisko w Tatrzańskiej Łomnicy

  Tatrzańska Łomnica kojarzy się przede wszystkim z kolejką linową na Łomnicki Szczyt, a wiesz, że w miejscowości jest ogród botaniczny, muzeum i zaczyna się tutaj ścieżka dydaktyczna Pramenisko pokazująca torfowisko i górski las łęgowy?

 • Popradzki Staw w Tatrach na Słowacji – wycieczka z malowniczą pętlą

  Tatrzańskie jeziora najbardziej zachwycają w słoneczny dzień, gdy promienie wydobywają z nich szmaragdowy odcień, jednak nie zawsze pogoda się udaje, lecz to nie powód, aby nie wybrać się na wycieczkę. Szlak do Popradzkiego Stawu od strony przystanku Elektriczki, to opcja na każdą pogodę – nieco ponad 4 km asfaltem, można wybrać się z dzieckiem w wózku i poobcować z górskim krajobrazem.

Galeria fotografii z zagranicy

Lista państw w tej kategorii nie zawiera egzotycznych krain, lecz zapewniam Cię, że znajdziesz w nich niesamowite zamki, piękną przyrodę, smaczne jedzenie i ekstra pamiątki. Każda podróż otwiera umysł na nowe doznania i pozwala nie tylko zbierać wspomnienia, lecz także marzyć o kolejnych wyprawach. Przyjemności z oglądania!

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.