O mnie

Cześć! Dziękuję, że czytasz blog Wycieczkoteka.pl!

Image

Kilka słów o mnie i blogu :)

Mam na imię Alina, ileś lat temu zabrałam się za blog, który nazwałam egeocaching.pl, lecz szybko się poddałam, ponieważ prowadzenie strony jest wieczną nauką: pisania, SEO, tworzenia szablonu strony, grafiki wektorowej, obróbki zdjęć, montowania filmików i prowadzenia profili social media. Jednak wszystko to zaczęło mi towarzyszyć w codziennym, życiu i nigdy nie przestałam marzyć, ani uczyć się...

Tak więc nie zaczyna się zdania od „tak więc”... No więc ludzie marzą o różnych rzeczach, a ja marzyłam o przestrzeni, w której będę mogła opisywać zwiedzone przeze mnie miejsca, abym mogła powrócić pamięcią do tego, o czym zapomniałam. Porządkując zdjęcia, okazało się, że zapomniałam wiele wycieczek i tak oto powstał obecny blog o nowej nazwie i szacie graficznej – nauka nie poszła w las.

Zabawa w geocaching

Wiele miejsc z bloga odnalazłam dzięki współrzędnym z gry terenowej o nazwie geocaching, lecz opisuję również punkty, do których trafiłam przypadkiem lub znalazłam je w papierowych i internetowych przewodnikach. W grze geocaching znajdziesz mnie pod nickiem catnh – maleńkie sukcesy z tej przestrzeni to uczestnictwo w organizowaniu imprez masowych, uznanie społeczności za opisy skrytek geologicznych earthcache

Wycieczki po Polsce – skąd to się wzięło?

Zajawkę wycieczkową zaszczepił mi mój Tato. W Bułgarii nauczyłam się chodzić, w dzieciństwie zwiedziłam z rodzicami niemal całą Polskę, w wieku nastoletnim liznęłam nieco Europy. Te sielskie czasy wpoiły mi uwielbienie do caravaningu, który daje ogromną wolność, jeśli chodzi o wyjazdy i noclegi. Spanie w namiocie zamontowanym na dachu samochodu, w namiocie rozkładanym na ziemi, we wnętrzu kampera, a także przed nim, na trawie pod gołym niebem – kolekcjonowanie wspomnień na skalę masową, polecam!

Wiele miejsc zwiedzonych w dzieciństwie odnalazłam w dorosłości swej. Część z nich Ci przybliżę :)

Gdy nie podróżuję, to...

...piszę, czytam książki (zwykle przewodniki), maluję akwarele, odnawiam meble, dłubię w ogrodzie, lepię cuda z gliny. Zajmuję się marketingiem internetowym, w tym copywritingiem, prowadzeniem ecommerce (zarządzanie zapleczem sklepu internetowego), ogarniam social media (strony i grupy FB), więc jeśli spodobał Ci się mój blog i sposób prowadzenia mediów społecznościowych, zapraszam do współpracy :)

Życzę przyjemnej lektury! Nieśmiało liczę na to, że nie zbombarduję Cię zbyt dużą ilością naukowego bełkotu i jeśli ugrzęźniesz w nim jak w bagnie, to chociaż nacieszysz oczy ładnymi widoczkami.

A ta pani na zdjęciu powyżej to ja zwiedzająca Drezno.

Dołącz do mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie oraz Facebooku, gdzie wrzucam zdjęcia i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc.

Zajrzyj na blog o wycieczkach po Polsce

W końcu jest to blog podróżniczy, a nie ściana chwały...
Znajdź pomysł na wycieczkę po Polsce – dłuższy wyjazd lub weekendowy wypad.

Zajrzyj na blog o wycieczkach po Europie

Znasz już moje pomysły na wycieczki po Polsce?
Zobacz co możesz zwiedzić za granicą.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.