Miejsca pamięci

Grobowiec rodziny Lipowskich w Hucisku obok Gdowa

Grobowiec rodziny Lipowskich w Hucisku obok Gdowa

Wybierając się do krzesła Kantora w Hucisku niedaleko Wieliczki warto obejrzeć inne zabytki wsi, wśród nich zobaczysz pochodzący z początku XX wieku grobowiec Lipowskich. Znajdziesz go przy drodze, niedaleko znaku prowadzącego do pomnika.

Pomnik Pamięci 24. Pułku Ułanów 1939 roku w Kasinie Wielkiej

Pomnik Pamięci 24. Pułku Ułanów 1939 roku w Kasinie Wielkiej

Beskid Wyspowy był świadkiem krwawych potyczek w czasie obu wojen światowych. Świadectwem I wojny są liczne cmentarze, a po drugiej pozostały przede wszystkim pomniki. Najciekawszy z nich można znaleźć na granicy Kasiny Wielkiej i Mszany Dolnej – to tak zwany pomnik Ułanów.

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku oraz TikToku, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.