Twierdze

Bunkier w Rytrze – schron bojowy z czasu II wojny światowej

Bunkier w Rytrze – schron bojowy z czasu II wojny światowej

Przy żółtym szlaku z Rytra w stronę Kanarkówki, pod którą łączy się z zielonym szlakiem na Wdżary Niżne, na górze Połom można zobaczyć wiatraki, słup triangulacyjny i stalowy krzyż, lecz to nie one są największą atrakcją grzbietu. W czasie II wojny światowej wybudowano tu schron bojowy.

Urbex nad morzem – 31. Bateria Artylerii Stałej BAS-31 w Ustroniu Morskim

Urbex nad morzem – 31. Bateria Artylerii Stałej BAS-31 w Ustroniu Morskim

Wakacje nad Bałtykiem kojarzą się z leżeniem na plaży i moczeniem stóp w lodowatej wodzie, no może jeszcze z wysokimi cenami, lecz to nie jedyne atrakcje wybrzeża. W Ustroniu Morskim można zwiedzić bunkry, które ulokowane są na wydmach. Trasa do nich prowadzi prosto z plaży, zainteresowało Cię to? No to w drogę!

Jeśli podobają Ci się moje treści i są one dla Ciebie wartościowe, będzie mi niezmiernie miło, gdy wesprzesz mnie wirtualną kawką – dzięki niej nabiorę nowej energii do tworzenia kolejnych wpisów. Dzięki!

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz YouTube, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc. Wystarczy, że klikniesz w obrazek, aby przejść do danego medium.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.