Słowacja

Wodospady Zimnej Wody – szlak z Łomnickiego Stawu do Starego Smokowca

Wodospady Zimnej Wody – szlak z Łomnickiego Stawu do Starego Smokowca

Strumienie, potoki i wodospady w górach mają magiczną moc oczarowywania ludzi. Odbijający się w wodzie świat, białe strugi opadające z progów skalnych i kojący szum, to wszystko sprawia, że ciężko minąć je obojętnie. Wodospady Zimnej Wody w Tatrach Wysokich na Słowacji to połączenie magii wody, gór i widokowego szlaku turystycznego – musisz je zobaczyć!

Ścieżka dydaktyczna Pramenisko w Tatrzańskiej Łomnicy

Ścieżka dydaktyczna Pramenisko w Tatrzańskiej Łomnicy

Tatrzańska Łomnica kojarzy się przede wszystkim z kolejką linową na Łomnicki Szczyt, a wiesz, że w miejscowości jest ogród botaniczny, muzeum i zaczyna się tutaj ścieżka dydaktyczna Pramenisko pokazująca torfowisko i górski las łęgowy?

Popradzki Staw w Tatrach na Słowacji – wycieczka z malowniczą pętlą

Popradzki Staw w Tatrach na Słowacji – wycieczka z malowniczą pętlą

Tatrzańskie jeziora najbardziej zachwycają w słoneczny dzień, gdy promienie wydobywają z nich szmaragdowy odcień, jednak nie zawsze pogoda się udaje, lecz to nie powód, aby nie wybrać się na wycieczkę. Szlak do Popradzkiego Stawu od strony przystanku Elektriczki, to opcja na każdą pogodę – nieco ponad 4 km asfaltem, można wybrać się z dzieckiem w wózku i poobcować z górskim krajobrazem.

Tatrzański Cmentarz Symboliczny pod Osterwą w Tatrach Wysokich na Słowacji

Tatrzański Cmentarz Symboliczny pod Osterwą w Tatrach Wysokich na Słowacji

Wąska ścieżka sprowadza nieco w dół, potargane tatrzańskie szczyty znikają zasłonięte drzewami, słychać szum potoku, nad którym posadowiona jest drewniana kładka. Kilka kroków, aby odczytać tablicę, która informuje, że wchodzi się na teren symbolicznego cmentarza, prośba, aby zachować ciszę – to wydaje się oczywiste w górach, lecz pewnie nie dla wszystkich. Obok niewielki plan nekropolii. Znasz cmentarz pod Osterwą w Tatrach Wysokich?

Dolina Furkotna i Dolina Młynicka – Tatry Słowackie. Jednodniowa wycieczka

Dolina Furkotna i Dolina Młynicka – Tatry Słowackie. Jednodniowa wycieczka

Szczyrbskie Pleso w Tatrach Słowackich to miejscowość tłumnie odwiedzana przez turystów ze względu na łatwo dostępne szmaragdowe jezioro i piękne panoramy. Tłem dla wody są poszarpane granie szczytów, całość tworzy niezapomniany obraz. Można stąd wybrać się na wycieczkę ze startem i końcem przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Skrajne Solisko. Malownicza pętla wiedzie przez Doliny Furkotną i Młynicką – spędzisz tu kilka prawdziwie tatrzańskich godzin.

Bachledowa Dolina – ścieżka w koronach drzew na Słowacji

Bachledowa Dolina – ścieżka w koronach drzew na Słowacji

Spacer wśród drzew, które wyrastają z ziemi kilkanaście metrów poniżej naszych stóp jest niecodziennym przeżyciem. Popularne wieże widokowe umożliwiają spojrzenie na świat z góry, lecz nie sprawiają, że poczujesz się jak Guliwer w krainie Liliputów. Tuż za granicą Polski możesz przechadzać się na wysokości czubków świerków. Tym razem wyprawa na Słowację – Chodník korunami stromov, czyli Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka.

Jeśli podobają Ci się moje treści i są one dla Ciebie wartościowe, będzie mi niezmiernie miło, gdy wesprzesz mnie wirtualną kawką – dzięki niej nabiorę nowej energii do tworzenia kolejnych wpisów. Dzięki!

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz YouTube, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc. Wystarczy, że klikniesz w obrazek, aby przejść do danego medium.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.