Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu. Wybierz się na spacer do Doliny Szklarki

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu. Wybierz się na spacer do Doliny Szklarki

Ścieżki w koronach drzew zyskują popularność, a miłym zaskoczeniem są te, które udostępnione są za darmo, jak ta w Poznaniu zbudowana w pobliżu Jeziora Maltańskiego. To miejsce na przyjemny spacer po lesie i chwilę odpoczynku w naturze – na kładce zbudowano niewielką altanę wyposażoną w ławki. A gdzie dokładnie znajduje się poznańska kładka wśród drzew?

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu zbudowana została w dolinie rzeki Szklarki, która znajduje się rzut beretem od Jeziora Maltańskiego, a co za tym idzie także nowego zoo. Można tutaj pospacerować po lesie, posłuchać śpiewu ptaków i nasycić się spokojem natury.


Kładka wśród drzew nad Szklarką w Poznaniu

Miejsce to odwiedzałam zimą i wczesną wiosną, więc na zdjęciach nie odczujesz aż tak magii spaceru w koronach drzew, lecz wierz mi, że kładka wśród drzew nad Szklarką jest przyjemnym miejscem na krótką przechadzkę. Atrakcja otwarta została w kwietniu 2020 roku, była wówczas drugą tego tupu konstrukcją w Polsce, pierwszą była droga w koronach drzew w Krynicy-Zdroju, ze swojej strony polecam wybrać się na Leśne Molo w Starym Sączu.

Kładka wśród drzew nad Szklarką ma 250 metrów długości, w najwyższym punkcie wznosi się 13 metrów nad ziemią, nie jest to zatrważająca wysokość, w Bachledowej Dolinie pomost znajduje się maksymalnie 24 metry ponad poziomem terenu. Konstrukcja jest stabilna, barierki zabezpieczone są siatką, przejście jest całkiem komfortowe, a dodam, że osobiście nie przepadam za wysokością. Przyjemnym dodatkiem jest tutaj wiata, pod którą są ławki ze stołami, można w przyjemnych okolicznościach popracować, poczytać książkę albo po prostu przysiąść na spacerze.




Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Zbudowana kilka lat temu ścieżka w koronach drzew w Poznaniu powstała w ramach projektu „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”, to właśnie na jego terenie znajduje się dolina rzeki Szklarki. Przy wejściu na pomost możesz obejrzeć domek dla owadów, a po przejściu na drugą stronę odnajdziesz tablicę z opisem występujących w lesie ptaków – można usłyszeć ich trele, potrafią być naprawdę głośne.



Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu – parking, cena, informacje praktyczne

  • Wstęp na kładkę wśród drzew nad Szklarką jest bezpłatny.
  • Można wybrać się tutaj z dzieckiem w wózku, droga do kładki jest szeroka, sama kładka również, lecz po opadach deszczu może być błoto, wtedy lepiej zdecydować się na wycieczkę w innym terminie.
  • Parking znajduje się przy ulicy Krańcowej, jest bezpłatny 52.402968, 16.989509
  • Czas przejścia do ścieżki z parkingu to ok. 5 minut, całość trasy tam i z powrotem zajmuje maksymalnie 30 minut.
  • W pobliżu można wybrać się do nowego zoo, nad Jezioro Maltańskie, do Term Maltańskich. W okolicy jest też kilka schronów: amunicyjny, piechoty, mobilizacyjny i fort III w obrębie zoo.
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu – współrzędne GPS: 52.402961, 16.994293

Podobał Ci się ten artykuł? Zajrzyj do innych z tej kategorii:

Jeśli podobają Ci się moje treści i są one dla Ciebie wartościowe, będzie mi niezmiernie miło, gdy wesprzesz mnie wirtualną kawką – dzięki niej nabiorę nowej energii do tworzenia kolejnych wpisów. Dzięki!

 

Obserwuj mnie

Chcesz być na bieżąco z moimi wycieczkami? Obserwuj moje social media!
Znajdziesz mnie na Instagramie, Facebooku, TikToku oraz YouTube, gdzie wrzucam zdjęcia, rolki i krótkie opisy odwiedzonych przeze mnie miejsc. Wystarczy, że klikniesz w obrazek, aby przejść do danego medium.

 

Ceny podane w tym wpisie, mogą różnić się od tych, które zastaniesz na miejscu, ponieważ podane są na dzień pisania artykułu. Mają jedynie uzmysłowić potencjalne koszty wycieczki.
Informacje zawarte w artykule reprezentują moją subiektywną opinię, przedstawiają moje doświadczenia i służą przede wszystkim jako wskazówka.

Blog podróżniczy

Wycieczkoteka.pl to blog podróżniczy opisujący miejsca, których historia wydała mi się warta przedstawienia szerszej publice.

Znajdziesz tu zdjęcia z wycieczek po Polsce i Europie, opisy szczytów górskich i prowadzących na nie szlaków. Zabytki, ciekawostki geologiczne, miejsca pamięci, zamki, twierdze, przyrodnicze historie.